Hogyan keltsd életre a billentyűzetet?

A zombik csak kúsznak-másznak és vergődnek, hiányzik belőlük az élet. Hasonló a helyzet a billentyűzettel is, ha lelkesen nyomogatod a gombokat, miközben semmi sem történik!
Muszáj egyből szervizbe menni, vagy megkeresni a garancialevelet és visszavinni a gépet? Nem feltétlenül!
A PCMag.com összegyűjtött néhány egyszerű és könnyen megvalósítható ötletet, amivel percek alatt formába hozhatod a passzív billentyűzetet!
Ezeket érdemes kipróbálni, és ha még mindig nem reagál a gép, bármikor felhívhatsz minket.
Hogyan tudod új életre kelteni a billentyűzetet? Olvasd el cikkünkben a leghatékonyabb tippeket!
Mikor a billentyűzeted sztrájkolni kezd
Nagyon kellemetlen helyzet: sürgősen szeretnél megírni valamit, és a laptop valamelyik gyakran használt betűje (mondjuk az A vagy az E billentyű) váratlan sztrájkba kezd.
A baj nem jár egyedül. Gyakran az egész billentyűzet lebénul, és hiába nyomogatjuk egyre elszántabban, semmilyen betű nem jelenik meg a Word dokumentumban. Ez különösen akkor bosszantó, mikor sürgős, határidős munkán dolgozol, és folyamatosan ketyeg a leadási időponthoz közeledő óramutató…
Ám ilyenkor sem kell egyből kétségbeesni. Van néhány remek trükk, ami felébreszti álmából a passzív billentyűzetet!
Hogyan keltsd életre a billentyűzetet? 1
A morzsa-teszt
Rohanó világunkban arra törekszünk, hogy mindent azonnal oldjunk meg. Gyakran a billentyűzet előtt reggelizünk, ebédelünk (és ami még problémásabb, sokan a laptop előtt vacsoráznak).
Ezzel csak egy nagy gond van. Lehet, hogy néhány makacs morzsadarab és apró ételmaradék tehet a billentyűzet használhatatlanságáról!
Fordítsuk fejjel lefelé a laptopot. Rázzuk meg egy kicsit, hogy megszabadítsuk a váratlan vendégektől, a billentyűzetet blokkoló apró morzsaszemektől. Tartsuk a gépet merőlegesen, 45 fokos szögben és finoman mozgassuk meg.
Szerencsések vagyunk, ha a reggeli zsömle vagy a délutáni chips darabjai távoznak a billentyűzetből, és máris folytathatjuk rajta a munkát.
Ha mégsem, egy hagyományos porszívó is sokat segíthet. (De ne a legmagasabb fokozaton használjuk, mert könnyen felszippantja a kondenzátorok forrasztásait és az apró érintkezőket, melyek a beállításokhoz kellenek.)
A másik opció: sűrített levegőspray, ami egy jóval finomabb megoldás. Nemcsak a morzsát, a finoman lerakódott port is eltávolítja a billentyűzetből.
Indítsd újra a gépet!
Régi trükk, de nagyon sokszor beválik. Az újraindítás a laptop ezernyi apró betegségét gyógyítja. Lehet, hogy a billentyűzet „rosszalkodása” is ezek közé tartozik.
De ha ez a módszer sem válik be, még mindig van pár ötletünk.
Hogyan keltsd életre a billentyűzetet? 2
Kapcsolódási gondok
Könnyen lehet, hogy a billentyűzet és a laptop rosszul kommunikálnak egymással, és akadozik köztük a „beszélgetés”.
A szerelésben jártasabbak megpróbálhatják újracsatlakoztatni a gépet és a billentyűzetet összekapcsoló kábelt. A kevésbé merészek azonban jobban járnak, ha egy ilyen esetben felkeresnek minket.
Jobb, ha egy IT-szakértő veszi kézbe a dolgokat, mert a laikus szerelés gyakran több kárt okoz, mint amennyit megold.
Gyártási hibával van dolgod?
Nézd meg a gép garancialevelét!
Ha még benne vagy a garanciaszakaszban, ki kell cserélniük a géped.
Alternatív megoldásként lehet, hogy elkérik a laptopod és a márkaszerviz vizsgálja ki a felmerülő technikai anomáliát (az a lényeg, hogy mielőbb megcsinálják).
Mielőtt azonban visszavinnéd a gépet, ajánlott minden fontos adatot lementeni róla, mert egy szervizes kirándulás akár 2 hetet (vagy még hosszabb periódust) vehet igénybe, azalatt pedig nem tudsz dolgozni a laptopon lévő adatokkal.
De mit csinálj, ha még ilyenkor sem tudod folytatni a gépen félbehagyott dokumentumot? Mi a teendő, ha ezek a remek tippek sem működnek, és a billentyűzet továbbra sem reagál semmire?
A laptopod valószínűleg komolyabb technikai betegségben szenved, amit érdemes profi szakértőre bíznod (nehogy a jelenleginél is komolyabb kár keletkezzen a gépben).
Keress minket bizalommal, meggyógyítjuk a billentyűzetet! E-mail címünk: info@laptophardware.hu. De telefonon is elérhetsz minket: +36 30 773 4155 és +36 1 205 3140.